Projekt społeczny - wspierający bezpieczeństwo najmłodszych dzieci w ruchu drogowym

Projekt “Gramy w znaki” skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Składa się z dwóch etapów, z których pierwszy, realizowany obecnie (“Przedszkolaki grają w znaki”), skierowany jest właśnie do młodszych przedszkolaków. Nie bez przyczyny. Sami mamy dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym. To właśnie ich zachowania, pytania i uwagi zainspirowały nas do stworzenia projektu.

Grę planujemy dystrybuować do  wrocławskich przedszkoli, które zgłoszą chęć udziału projekcie. Każde dziecko w wieku 2,5- 5 lat, będące wychowankiem placówki biorącej udział w akcji dostanie swój egzemplarz na własność. Pozwoli to na podjęcie gry z rodzicami, opiekunami lub starszym rodzeństwem. Po zakończeniu akcji we Wrocławiu, gra będzie rozpowszechniana w kolejnych miastach Polski.

Uzupełnieniem gry planszowej będą specjalnie opracowane scenariusze zajęć, które przekazywane będą placówką przedszkolnym biorącym udział w projekcie.

Scenariusze zajęć przygotowane zostały w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego.

Tak naprawdę edukację dotyczącą zasad ruchu drogowego dzieciaki przechodzą dopiero jako nastolatki, przy okazji wyrabiania karty rowerowej, lub później- egzaminów na prawo jazdy.

A przecież drogę do  przedszkola pokonują codziennie już od najmłodszych lat. Chcemy więc pracować nad tym, by nasze dzieci miały szansę czuć się w swoim najbliższym otoczeniu jak najbezpieczniej. Zróbmy to razem!

 

PATRONI PROJEKTU

 

Leave a reply

Your email address will not be published.